indian summer - babi leto Britanie - York

Práce v UK – Víte, že i Britové znají „babí léto“?

Klasické léto, plné parných dní, tak jako to známe u nás, sice pro Británii typické není. Ale „babí léto“ znají Britové až velmi dobře. Toto pozdní teplé počasí sice na ostrovech netrvá příliš dlouho, ale jinak je ve všem velmi podobné tomu našemu. A místní si těch pár teplých dnů umí pořádně užít – a vy můžete také. Práce ve Velké Británii je příležitostí, kterou byste si opravdu neměli nechat ujít.

indian summer - babi leto Britanie - park
Indian summer – „babí léto“ v Británii

Velká Británie je samozřejmě evropským státem, přesto se ale její podnebí od většiny toho evropského výrazně liší. Může za to poloha – jak asi všichni víte, Británie je ostrovní stát a má tedy naprosto specifické klimatické podmínky. Mrholení či občasné přeháňky jsou tak pro britské ostrovy více než typické. Stejně, jako Londýnská mlha v okolí řeky Temže.

Chcete pracovat a bydlet ve Velké Británii? Pak vás léto možná trochu zaskočí

V našich vnitrozemských podnebních podmínkách ve střední Evropě jsme zvyklí na klasické střídání čtyř ročních období, z nichž každé je od sebe rozeznatelné a každé nabízí něco jiného. Tak jako se milovníci zimních sportů nemohou dočkat zimy a sněhu, tak nadšení houbaři dychtivě vyhlížejí podzim a milovníci tepla nedají dopustit na těch několik opravdu horkých letních dní, které u nás každým rokem přicházejí.

indian summer - babi leto Britanie - plaz
Pláž v Hastingsu během „babího léta“

V Británii s tím ale moc nepočítejte. Ne, že by se na britských ostrovech roční období nestřídala, ale vypadají trochu jinak než v našich luzích a hájích. I když zima a podzim jsou docela podobné těm našim. Hlavně od té doby, co u nás už zimy nejsou doprovázeny nekonečnými přívaly sněhu. Ale naše teplé a příjemné jaro, horké léto, či pozvolna přicházející podzim, to v Británii opravdu nepoznáte (snad jedině jako krátký, jedno či dvoudenní zážitek).

indian summer - babi leto Britanie - York
Tip na výlet – městské hradby v Yorku

Letošní rok 2015 bylo léto ve Velké Británii dokonce nejchladnější od roku 1988. Ale ani v běžných letech rozhodně během léta nepřichází několikatýdenní série dnů, kdy je nebe bez mráčku a během dne panuje na ulicích nelidská výheň. V Británii nejsou ani v létě přeháňky či zatažená obloha ničím výjimečným. A s teplotami to také není žádná sláva. Dny, kdy se teploměr jen přiblíží k magické třicítce, byste mohli spočítat na prstech jedné ruky. I přesto se jich ale pořád najde dost k procházcet na pláž a okoupání v moři. Mnohem více však britské léto přeje výletům – a v Británii opravdu je co navštěvovat.

„Babí (indiánské) léto“ – to v Británii opravdu znamená posledních pár hezkých dnů před příchodem chladu, deště a sychravého podzimu

indian summer - babi leto Britanie - louka
Poslední sluníčko před příchodem podzimu – indian summer in Britain

Stejně jako každý rok, i letos někdy mezi prvním a třetím zářijovým dnem přichází do Británie počasí, které se tam nazývá „indian summer“, tedy indiánské léto. Vzácně se může objevit i v říjnu či dokonce listopadu. Je to čas, který u nás známe pod názvem babí léto, kdy se po mírném ochlazení vrátí několik příjemných teplých dní. Letos v Británii očekávají babí léto na počátku druhého zářijového týdne. Měly by přestat vát chladné arktické větry ze severu, vystřídat by je měly teplé jižní proudy a ostrovy by měly minimálně na dva dny zažívat poslední záblesky léta.

indian summer - babi leto Britanie - les
Babí léto v Británii si můžete užívat i vy!

Teploty by měly v Británii v následujících několika dnech vystoupit až na 24° C a slunce by neměl zakrývat ani mráček. Tedy alespoň takové vyhlídky Britům slibují tamní meteorologické stanice. Zda se předpověď ale do puntíku vyplní ve všech oblastech, to ukáže až nedaleká budoucnost. Jisté však je, že indiánské léto přijde a Britové si těch několik posledních hodin tepla a plné sluneční záře užijí naplno, jako to dělají každý rok. Tak co říkáte, budete si napřesrok užívat ostrovního babího léta s nimi? Pracujte s námi v oblasti péče o seniory v domácnosti a tento sen se snadno může stát skutečností. A nejen to – čtěte více o našich benefitech.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s