Jak zabavit důchodce? Ukažte jim sociální sítě a máte vyhráno

social-media-seniori-v-angliiMáme rok 2014 a doby, kdy důchodci nevěděli, co je to počítač nebo notebook, jsou pomalu pryč. Za poslední čtyři roky stoupl počet seniorů, používajících internet, více než trojnásobně. A necelá polovina z nich používá i sociální sítě.

Jsme si moc dobře vědomi toho, že práce pečovatelky o seniory je často namáhavá zejména psychicky. Péče o osamělé starší lidi tak může být v tomto ohledu značně vyčerpávající. Ale pomalu nastupuje generace seniorů, které moderní technologie nejsou cizí.

U nás to ještě není tak znatelné, ale v USA či Velké Británii již spousta důchodců zvládá ovládat počítač, tablet nebo smartphone. Bohužel, často na základní uživatelské úrovni a tak jim jsou některá tajemství stále skryta.

facebook-seniori-v-angliiNa Vás už je jenom jim je ukázat, naučit, poradit a máte vyhráno. Jen si představte jakou bude mít babička radost, že si přes Facebook může prohlédnout třeba včerejší fotky svých vzdálených vnoučat. Nebo dědečka, jak vypisuje vzpomínky na válečné či poválečné zážitky v komunitě na Google plus.

Jediné, co k tomu senioři potřebují, je Vaše vlídné slovo a trocha dobré rady. Pohlídat, aby nesdíleli nebezpečně informace nebo zkontrolovat bezpečnost jejich účtu – jednoduché, ale věřte, že starší lidé to ocení.

Máte vlastní nápady jak zabavit psychicky vitální seniory? Podělte se s námi o ně v komentářích.

Chcete pečovat o seniory v Británii? Pošlete nám svůj životopis v angličtině na email teamhomehelpcz@seznam.cz a my Vám obratem zašleme dotazník a seznam dalších potřebných dokumentů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s