Babička v průjezdu - práce v Anglii

Pomozte britským seniorům a spojte tak příjemné s užitečným

White Cliffs in Dover - British countryside

Stárnoucí populace trápí všechny vyspělé státy. Většina důchodců nepotřebuje soustavnou, nepřetržitou péči, ale na druhou stranu nemohou zůstat úplně bez pomoci. V Británii začíná být čím dál více populární model ne nepodobný klasické au-pair. Akorát s tím rozdílem, že zájemce nebude pečovat o děti, ale o dědečka s babičkou. Zároveň budete mít možnost žít v Anglii, v britské rodině a poznáte tak Spojené Království očima rodilých Britů.

Senioři na celém světě mají, až na výjimky, společný jeden problém – peníze. Protože už nejsou výdělečně činní, musí se vždy spolehnout na své úspory a pomoc státu. A tak nemohou jen tak rozhazovat. Pečovatelky a pečovatelské služby nejsou v Británii, podobně jako v Česku, zrovna nejlevnější. Ne každý důchodce v Británii si může dovolit platit britskou pečovatelku. Pomoc od státu sice existuje, ale (opět podobně jako u nás) abyste na ni měli nárok, musíte se nejdřív zbavit cenného majetku.

Takové řešení pak ale často znamená, že senioři prodají svůj dům a odstěhují se do domova důchodců. Nenechte se zmást, domovy důchodců ve Spojeném Království nejsou o nic lepší, než ty u nás. Personál je často neadekvátně hodnocen (ačkoliv v odvětví je peněz dost, jak ale známe, často končí v nesprávných kapsách), někdy dochází k systémovým pochybením a podobně. Ovšem co je nejhorší – seniorům chybí jak opravdu osobní kontakt, tak pocit domova.

Pečovatel/ka z České nebo Slovenské republiky bude mít prostě jiné nároky na plat a navíc si myslíme, že pro spoustu lidí to může být hezká příležitost poznat Anglii očima místních. Senioři, kteří mají zájem o domácí pečovatelku totiž zřídkakdy pocházejí z Londýna či jiného velkoměsta.

Naše společnost Team Home Help Ltd. je česko-britská, což nám poskytuje zásadní výhodu. Velmi dobře totiž známe reálie obou zemí. Tak jako víme detailně o problémech britských důchodců a jejich finančních možnostech, tak také moc dobře víme o platech v české republice a o tom, kolik je zde ochotných, pracovitých a svědomitých lidí. Tak jsme se rozhodli dát to dohromady.Babička v průjezdu

Pečovatel/ka z České nebo Slovenské republiky bude mít prostě jiné nároky na plat a navíc si myslíme, že pro spoustu lidí to může být hezká příležitost poznat Anglii očima místních. Senioři, kteří mají zájem o domácí pečovatelku totiž zřídkakdy pocházejí z Londýna či jiného velkoměsta. Naopak, většinou bydlí v menších městech. Což může být pro spoustu lidí lákavé.

Co od Vás britští senioři vyžadují? Hlavně svědomitost a ochotu. Jednou z nejhorších věcí, se kterou se staří lidé potýkají, je samota. I v tomhle ohledu na vás důchodci v Británii spoléhají. Na oplátku Vám poskytnou ubytování, stravu a základní životní potřeby zdarma, k tomu dostanete plat (cca 1000 Ł měsíčně) a často máte k dispozici také vůz. Volno máte každý den dle pracovní smlouvy, dále pak alespoň jeden volný den v týdnu a v neposlední řadě také dovolenou, jejíž délka a možnosti čerpání bývají specifikovány pracovní smlouvou.

Tak co říkáte? Stojí to za zkoušku? Já myslím, že ano. U nás neplatíte z Vaší strany žádné poplatky, potřebujeme pouze Váš životopis (nejlépe v angličtině), na základě kterého Vám zašleme dotazník a požádáme Vás o další doplňující údaje a informace. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s